Barbaros Mah. Mor Sümbül Sok. No:45 Ataşehir / İstanbul
Çalışma Saatlari 10:00-22:00
0533 724 3475

Sen Deneyimlerin Değilsin !.

Sen Deneyimlerin Değilsin !. ( 10:00 – 17:00 )

Bireyi yaşamın zor gibi görünen tüm koşullandırmalarından, engellerinden ve bilinçaltının handikaplarından kurtarıp OLduğu KENDİSİ OLma yönünde teşvik edici bir davet olan bu workshopun amacı,  yaşamdaki deneyimleri ne olursa olsun bireyin kendi varlığının gücünü eline alması konusunda farkındalık yaratmaktır.

Yaşama gözlerimizi açtığımız andan itibaren, bir kimlik arayışının olduğu bu realite ile tanışıyoruz. Birinin kızı iken bir başkasının kardeşi, bir diğerinin ise ablası veya abisi oluyor ve “aile” denilen kavramla tanışıyoruz. Bunlar yeterli olmuyor bir noktada kullanılan her bir kelimenin, duyulan her bir inancın, hissedilen her bir duygunun, yaşanılan her bir anın veya travmanın bir parçası olarak kendimizi kodluyoruz. Böylece, kişiliğimizin temeli oluşmaya başlıyor. Ve yaşamın bir yerlerine kadar atılan bu temel ile sormadan veya sorgulamadan geliyoruz. Ne zaman yaşamda fiziksel, zihinsel-duygusal veya ruhsal alanda bir sorun yaşamaya başlıyoruz, o zaman yaşamlarımızı sorguluyoruz. “Ben kimim?”, “Bu yaşamın ne kadarı bana ait?”, “Yaşamımın neresindeyim?”, “Ben neyim?”.

İşte o güne kadar sorgulamadan yaşadığımız bu hayatın bütünleştiğimiz tüm alanlarına ayrı ayrı bakarak sonucunda tek bir noktaya gerçekte “KİM” olduğumuza ulaşmayı amaçladığım “Sen Deneyimlerin Değilsin” adlı workshop çalışmamda aynı zamanda bireylere yaşadıkları deneyimlerinden nasıl sıyrılabileceklerinin farkındalığını vermeyi amaçlıyorum. Bu seminerin amaçlarından biride bu realitede yaşadığımız deneyim her ne olursa olsun, o deneyim ve getirdiği duygularla bütünleşmeden iki ayrı plandan bu deneyimlerine bakabilme fırsatını vermektir. Deneyimlerinden sıyrılarak yaşamı değerlendirebilen birey kazandığı bu farklı bakış açıları ile varlığını keşfederek kendisine doğru bir adım atacaktır.

Bilinç ve Bilinçaltı ile ilgili teknik bilgilerinde olduğu İnteraktif bir çalışmadır ve kişilerin gündemdeki deneyimleri de sürecin içerisine katılarak yaşamlarında kısıtlılık yarattıkları alanlara bakması sağlanır. Böylece bugüne kadar bağımlılık yarattığı duygu, düşünce ve tüm kutupluluk alanlarından özgürleşmesi konusunda birey teşvik edilir.

Workshop içerisinde günlük hayatta kullanabilecekleri bir kaç nefes tekniği ve farkındalık kazandıracak oyunlarda bulunmaktadır.

×