Barbaros Mah. Mor Sümbül Sok. No:45 Ataşehir / İstanbul
Çalışma Saatlari 10:00-22:00
0533 724 3475

Fidan Güzel

Fidan Güzel 

Mayıs ayının ilk günü, baharı selamlar gibi sabaha karşı bu realiteye gözlerimi açmışım. İlkokula başladığımda o dönemin çizgi romanlarından Teksas – Tommiks ile başlayan okuma macarem Kemalettin Tuğcu, Gülten Dayıoğlu, Ömer Seyfettin gibi yazarlarla devam etti. Lise dönemlerimde kitaplarıyla tanıştığım Leo Buscaglia ile kişisel gelişime yöneldim. Uzun yıllar başucu kitabım ve olan ve her okuduğumda ufkumun daha da genişlemesine yardımcı olan “Yaşamak, Sevmek ve Öğrenmek” isimli kitabında Leo Buscaglia bir tanımında “yuvadan” şu şekilde bahsediyordu ;

“ Yuva, kapısına gittinizde sizi içeri almaları gereken bir yerdir.”

Benim tüm realiteye olan bakış açımı değiştiren bu tanım “Gel, ne olursan ol, gel! İster kafir, ister mecusi, ister putperest ol, gel! Bizim dergahımız ümitsizlik dergahı değildir. Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel!.”  sözleriyle hiç bir ayrım yapmadan koşulsuz sevgiye çağrı olan Hz. Mevlana’nın sözlerinin bir özetiydi sanki.

Devam eden yıllarda, Hacettepe Üniversitesi Muhasebe Bölümünü bitirdikten sonra yaklaşık 20 sene Kurumsal Şirketlerde Muhasebe Müdürü ve Mali İdari İşler Müdürü olarak çalıştım. 2012 yılında stresli ve yoğun iş tempomun arasında kaybettiğim sevdiğim insanların zamansız ölümüyle sarsılan yaşamıma Nefes terapileri ve Access Bars seansları girdi. Enerjilerle çalışmaya başladığım bu dönemde mükemmel bir rastlantı olarak karşıma çıkan “yuvaya yolculuk” adlı kitap ile “evet, işte şimdi yuvadayım.” güvenini tüm hücrelerimde hissettim.

Varlığıma olan güvenimden güç alarak 2013 yılında kurumsal hayatımı bıraktım. Yaşamımı hayalleriminde ötesine taşımak ve o güne kadar olduğumdan daha fazla “KENDİM OLMAK” amacı ile kendimden kendime olan yolculuğumun ilk adımlarını attım.

Kendim olma yolculuğumda pek çok farklı alanda seminer ve eğitimlere katıldım. Düzenli maaşının yattığı  iş hayatını bırakmanın bir cesaret olduğunu, beni zor ve çetin günlerini beklediğini biliyordum. Düzenli bir gelirin olduğu hayatın keyif ve konforundan çıkmış ve bilmediğim bir alanda risk alarak kaos ortamında nereye gittiğimi bilmeden ilerliyordum. Bu sürecin çok kolay geçmediğini söyleyebilirim.  Fakat ne zaman vazgeçmek istesem, geriye doğru bir adım atmak istesem, bir şekilde  o güne kadar düşünmediğim olasılıklar açılıyor ve şu an çalıştığım alanlarda eğitim ve danışmanlık yapmam konusunda beni destekliyordu.

Enerjilerle çalışmaya başladığında evrenin sırtını kolladığını hissedersin . İşte bana olan tamda buydu. Kendimi akışa bıraktığım her seferinde kendimi şu an çalıştığım alanlarda eğitim ve seminerlerde buldum. Bir süre sonra baktım ki,  bana iyi gelsin ben dönüşeyim diye çıktığım yolda severek ve “an”da kalarak yaptığım şeyler  işim haline gelmiş ve ben insanların yaşamlarına dokunuyorum.

Bundan daha iyi nasıl olur ?

Nefes ve Ötesi’nde yaklaşık sekiz senedir bu alandaki bilgi, birikim ve aldığım eğitimlerden yola çıkarak bireylerin yaşamlarında, bulundukları zor gibi görünen deneyimlerin içinden kolaylıkla geçmeleri için “kolaylaştırıcı” rolü oynuyorum.

Gururla söyleyebilirim ki, Ortaokulda münazara yarışmalarında bulunduğum ekip her zaman okul birincisi olmuştur. Ekibin içinde bazan kişiler değişebilirdi ve her zaman kalıcı olan ekibin başını çeken kişi bendim.  O günlerden bugünüme taşıdığım, inandığım şeyleri büyük bir heyecanla başkalarına anlatabilme başarımı ve yeteneğimi, bugün inandığım enerji çalışmalarını uygulayarak ve “bireylere kendileri olmaları yolunda ışık tutarak”  yaşam amacımı hayallerimin de ötesine taşıyorum.

Kendime olan  yolculuğumda burada yer almayan pek çok farklı konuda eğitim, inziva  ve kamplara katılmış ve halan da katılmaya devam etmekteyim. Sanıyorum bu realitede bedenime veda edeceğim güne kadar eğitimler almaya ve eğitimler vermeye devam edeceğim.

Ben sadece bireylerin  “KENDİSİ OL”ması yolunda bildiklerini bilmeleri konusunda onları güçlendiren, içlerindeki gücü hatırlamaları konusunda onlara kendi ışıklarını  yansıtan bir aynayım.

“Kendine olan yolcuğunda ; Ben ancak ayna olurum seni sana yansıtan.

Ve benim sorumluluğum kendimi dönüştürmektir ki , beni her gördüğünde kendi mükemmelliğine bakabilesin.

Mucize SENsin !.

Bu Alanda Aldığım Seminer ve Eğitimler
 • Usui Reiki uyumlaması,
 • NLP (Philips Holt ile Richard Bendler sertifikalı),
 • Photo Reading (Philip Holt)
 • EFT (Emotional Freedom Tecniques),
 • Nefes Okulu / nefes teknikleri (M.Kartal),
 • Regresyon ve EFT ile farkındalık, duyguları dönüştürme teknikleri,
 • Transformational Breathe Foundation Level 1-2-3 (nefesle dönüşüm),
 • Transformational Breathe Foundation IVA- IVB (nefes koçluğu),
 • Transformational Breathe Foundation V ( Eğitmenlik Eğitimi ),
 • ATON şifa & dengeleme enerjisi uyumlanması,
 • Pleiades – Bedenin Zekasını Uyandırma Uygulayı Eğitimi,
 • Access / The Bars uygulayıcısı ve eğitmenliği,
 • Access / Foundation Eğitimleri,
 • Access / Body Class Uygulayıcı eğitmeni ( 1 günlük beden sınıfları eğitmeni)
 • Access / Choice Of Possibilities ( Olasıklar Seçimi) – 2 sınıf
 • Access / ESB – Varolmanın Enerjetik Sentezi
 • Access / SOP – Olasılıklar Senfonisi ( Uzaktan uygulanabilen enerji seansları )
×