Barbaros Mah. Mor Sümbül Sok. No:45 Ataşehir / İstanbul
Çalışma Saatlari 10:00-22:00
0533 724 3475

Judith Kravitz Kimdir?

Level V Transformational Breathe Eğitmenlik Eğitimi. (2016)
TN® Kurucusu Judith Kravitz Kimdir ? 

Amerikalı bir metafizik doktoru olan Judith Kravitz, kendisini yaklaşık 40 yıllık bir süredir Transformational Breathe® tekniğini geliştirmeye ve yaymaya adamış bir eğitmendir. 80’li yılların başında yakalandığı gırtlak kanserini, öncelikle kendisinde uygulamaya başlayıp geliştirdiği TN Nefes tekniğiyle iyileştirmiş ve bu deneyimini dünyanın dört bir yanında pek çok kişiyle paylaşarak bugüne dek yüz binlerce kişinin şifalanmasını sağlamıştır.

Dr. Kravitz yaklaşık kırk yıldır yetiştirmiş olduğu 5000’i aşkın nefes terapistiyle bu tekniği insanlara ulaştırmaya devam etmektedir. Yazmış olduğu ‘’Breath Deep, Laugh Loudly’’ kitabı  ‘’Derin Nefes Al, Neşeyle Kal’’  ismiyle Türkçeye çevrilmiştir. Bu kitap tüm dünyada nefesle ilgilenenlerin el kitabı haline gelmiştir.

Dr. Judith Kravitz ilk olarak bilinçli nefes çalışmasını yetmişli yılların ortalarında Rebirthing (Yeniden doğuş) olarak adlandırılan nefes çalışmasıyla deneyimledi. Bu nefes çalışması bireylerin doğum sırasında yaşadıkları çeşitli travmaların çözülmesini sağlamaya yönelikti.

Daha sonra bilinçli nefes çalışmasını kendisinin yürütmekte olduğu ruhsal danışmanlık çalışmaları ile birleştirme yönünde ilham aldı. Danışanları ile nefes çalışması yaparken bu çalışmayı nasıl daha etkili, güçlü ve kalıcı yapabileceği konusunda içgörü kazandı. Zaman içerisinde uyguladığı nefes çalışmasının biçimi, teknikleri ve niyeti önemli miktarda değişime uğradı ve Judith ortaya çıkan bu yeni nefes çalışmasına Transformal Nefes® adını verdi.

Günümüzde Transformal Nefes tüm dünyada güçlü bir kendi kendine şifa yöntemi olarak deneyimleniyor ve paylaşılıyor. Bu teknik Leonard Orr’un çalışmasından ve Dr. Stanislav Grof’un Holotropik yönteminden çok daha geniş bir kitleye yayılmış durumda. Artık nefes çalışmasında küresel bir başarı hikayesi söz konusu.

Dr. Judith kendi metafizik doktora araştırmalarından yola çıkarak günümüzde bilinen en şifalı nefes çalışma ve eğitim sistemi olan Transformal Nefes’e Kundalini Yoga, nefes analizi, sesle şifa, beden haritalaması gibi şifa ve ruhsallıkla ilgili birçok tekniği ve prensibi entegre etmiş durumda.

×